Okresní kolo Logické olympiády kategorie MŠ

04. 12. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Ve čtvrtek 30. listopadu se sešly ve škole Šromotovo v Hranicích nejúspěšnější řešitelé základního kola Logické olympiády okresu Přerov. Uvítali jsme děti z Přerova, Hranic, Veselíčka či z Horních Moštěnic. Děti řešily obrázkové logické úlohy. Zejména šlo o typy úloh, kdy děti rozhodovaly, jakým obrázkem bude pokračovat řada obrázků, případně doplňovaly chybějící obrázek na vyznačené místo. Úlohy byly různé obtížnosti.

Pořadatelem je společnost Mensa a Svět vzdělání, s kterým dlouhodobě spolupracujeme v rámci tříd s rozšířenou výukou. Tyto společnosti věnovaly do soutěže krásné ceny v podobě deskových či společenských her.

Jak soutěž dopadla?

1. místo: Novotná Nela, Horní Moštěnice

2. místo: Šturmová Sofie, Hranice

3. místo: Mohapl David, Přerov

4. místo: Dohnalová Karolína, Veselíčko

5. místo: Matušková Lilien, Hranice

6. místo: Skopalová Nela, Hranice

Děkujeme dětem za ochotu lámat si hlavu a rodičům děkujeme za doprovod.